Кошик
ПРОПАНТЕХНОСЕРВИС
+380976717103
+380976717103
+380666356593

Випарні установки

Випарні установки для Зріджених Вуглеводневих Газів в даний час знайшли широке поширення в сфері автономного газопостачання різних об'єктів, будівель і споруд, так як використання випарників спільно зі змішувальними і насосними установками дозволяє бути незалежним від постачальників газу споживачем.

Використання випарних установок на зрідженому газі дає споживачеві додатковий ряд переваг у порівнянні з використанням інших способів газопостачання споживачів: наприклад, екологічна безпека використання зрідженого вуглеводневого газу, високий ККД при застосуванні установок.В системі газопостачання використовується ЗВГ в газоподібній фазі, а він надходить в ємності для зберігання в жидкообразной фазі. Перехід з рідкої фази в газоподібну може відбуватися природним шляхом. Але природною регазифікації в деяких випадках буває недостатньо для рівномірного і безперебійного газопостачання споживачів. Постійне надходження газу споживачеві в необхідному обсязі залежить від багатьох факторів, наприклад, від температури навколишнього ємність середовища, що, в свою чергу, впливає на швидкість і темп процесу випаровування. Чим нижче температура навколишнього середовища, тим повільніше відбувається випаровування. Тому для автономного газопостачання краще використовувати підземні резервуари, які отримують теплову енергію від грунту. Також темп надходження газової фази ЗВГ споживача залежить від площі дзеркала випаровування і об'єму газу в резервуарі: зменшення обсягу газу в ємності знижує швидкість.

Зріджений вуглеводневий газ ― це суміш пропану й бутану, а швидкість випаровування пропану вище, ніж бутану, так як температура кипіння першого ― 42,1°С, а другого ― -0,5°С. У зв'язку з цим процес природного випаровування відбувається нерівномірно: спочатку випаровуються легкі вуглеводні, а потім ― важкі. Це є причиною недостатньої щільності пропан - бутанової суміші і нерівномірного отримання енергії. Крім того, в газгольдерах можуть накопичуватися важкі фракції вуглеводнів. Застосування випарних установок регулює правильне співвідношення надходить пропану та бутану, що сприяє однорідності одержуваного газу.Ще одним з переваг використання випарних установок є те, що вони регулюють нерівномірне споживання газу протягом доби і в залежності від сезону.Все перераховане вище робить необхідним застосування випарних установок ЗВГ, які примусово перетворюють рідку фазу ЗВГ в газове стан і збільшують випарну здатність від 3-х до 5-ти разів.

Процес випаровування ЗВГ починається з надходження під тиском рідкої фази ЗВГ через трубопроводи в установку. Без зміни тиску рідка фаза нагрівається і змінює свій агрегатний стан, тобто перетворюється в газову фазу. Регулятор тиску знижує тиск до необхідного: з 1-16 бар до 30-70 мбар. Далі парова фаза СВГ надходить до споживача.

Конструкція випарної установки являє собою випарник, поміщений в шафу на ніжках. У комплект постачання входить все необхідне технологічне обладнання: випарник, конденсатосборник (відсікач рідкої фази), сенсор контролю рівня рідини, термостат для контролю температури газу, клапани (запобіжні, електромагнітні, запірні), датчики температури і тиску, шарові клапани, манометри, блоки автоматики. Все обладнання має вибухозахищене виконання.

Примусове випаровування ЗВГ здійснюється за рахунок теплообмінного процесу, тобто передачі тепла від різних джерел (вода, електроенергія або за принципом прямого горіння) скрапленого газу.

Для вибору випарної установки враховуються вимоги до розміщення обладнання, вибір того або іншого теплоносія і економічна доцільність.

За принципом дії установки діляться на:

  • проточні випарні установки
  • ємнісні випарні установки

У проточних випарниках газова фаза ЗВГ утворюється в теплообмінниках. Випаровування зріджених газів в ємнісних випарниках відбувається в самих резервуарах при використанні заглибних регазифікаторів (нагрівачів). Такі випарні установки встановлюють з підземними резервуарами. При покритті поверхні резервуарів спеціальної тепловою ізоляцією випарники ЗВГ можна застосовувати з наземними ємностями. В ємнісних випарниках також рекомендується передбачити автоматичну захист у разі зниження рівня рідини до мінімального, надходження рідкої фази ЗВГ в трубопровід парової фази, підвищення робочого тиску і зниження температури теплоносія нижче припустимого значення.

В залежності від теплоносія випарні установки бувають:

  • електричні (сухі)
  • рідинні
  • прямої дії

В електричних установках теплоносієм є електричний струм, тобто нагрівання газу здійснюється нагрівальними тенами і змійовиками, що утворюють трубчастий теплообмінник. Такі установки називають сухими, тому що для їх роботи не потрібно рідина.

У рідинних установках теплоносієм є гаряча вода, що циркулює в пластинчастому теплообміннику.

Встановлення прямої дії є повністю автономними: їх робота не залежить від зовнішнього джерела живлення і тепла. Нагрівання рідкої фази здійснюється за допомогою пальника, бере газ із самої ємності і знаходиться в нижній частині випарника.

Таким чином, випарні установки підвищують інтенсивність випарних процесів для стабільного і надійного забезпечення споживачів енергією.

Фахівці ГК Газовик підберуть установки для ЗВГ, яка буде найкращим чином відповідати експлуатаційним вимогам, що пред'являються до них. Замовляючи обладнання у нас, Ви можете бути впевнені у його високій якості.